Disainiöö
2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013    2014   
Facebook

Disainiöö reedene disainiekskursioon

Lomeettevõtteid tutvustavad ekskursioonid
Disainiekskursioon nr. 1: reedel, 27.09 kell 15-17
Disainieksursioon nr. 2: laupäeval, 28.09 kell 12-14
Eelregistreerumine emaili teel kuni 24.09.2013 ekskursioon@disainioo.ee
Algus Disainilinnakust, Tartu mnt 1
Pilet: 5€

Disainiöö mitte ainult ei koonda ja too loovinimesi lähemale publikule, vaid ka viib huvilised nendesamade loovettevõtjate juurde kohale. Läheme disaini juurteni – sinna imetabasesse maailma, kus pannakse idanema fantaasiast pungil seeme; sinna, kus otsekui puhutakse soodsat lõunatuult ja lastakse paista energiat süstival päikesel. Aga kas tegelikult ka salaaed ning tõotatud maa, kuhu lihtinimesel asja pole? 

Tuntud ning kvaliteetsete disainilahenduste taga on põnevad inimesed, kes kasutavad prototüüpide ning originaaltoodete tegemisel veidi kummalisi aparaate. Töölaud on lookas erinevatest ja kohati arusaamatutest sketsidest, ennenägematutest materjalinäidistest ja esiotsa ebaloogilisena tunduvast atribuutikast, mis kokkuvõttes meenutab ehk hoopis Tootsi taskuid. Kuid kogu see varustus on vajalik inspireeriva keskkonna loomiseks ja reaalsete toodete valmistamiseks – just nende toodete, mida same osta poelettidelt ja mis kujundavad meie elu. 

Disiniöö üritab kaotada mõttelist distantsi disaineri ja tarbija vahel. Viime nad omavahel kokku, tutvustame näost näkku. Disainiöö ekskursioonid on hea võimalus kaeda loovettevõtete köögipoolt ning saada teadlikumaks, kes on meie kohalikud põnevad disainerid ja kuidas luuakse seesama toode, mida hiljem poeletilt osta või personaalselt tellida saame. 

Marsruut: Disainiöö telk EKA platsil –> Telliskivi Loomelinnak –> Eesti Disainimaja –> Disainiöö telk EKA platsil.

Ekskursioonid kahel päeval, kestvusega umbes 2 h.
Ekskursante transpordib Taisto mugav buss.
Külastatavad ettevõtted erinevatel päevadel varieeruvad.
*Ekskursioon toimub inglise keeles

Disainiöö ekskursioonide toimumisele aitavad kaasa head koostööpartnerid:
Taisto Bussid, A.Le Coq, Loodusvägi ja teised toredad ettevõtted.


Külastatavad ettevõtted REEDEL*:
*planeeritav kava, võib esineda muudatusi

Eesti Disaini Maja

https://www.facebook.com/Estonian.Design.House

Eesti Disaini Maja platseerub 2010. aastal kodanikualgatusel tekkinud elustiili keskkonnas ja arhitekt Johansoni poolt projekteeritud kaunis peakivimajas Kalasadamas, kus on sisse seadnud ennast mitmed disainistuudiod, Eesti Disainerite Liit, Disainiöö esindus, disainigalerii ning kohvik Klaus. Disain on toodud inimestele lähemale, see on seoseid tekitav, loomulik, käegakatsutav. Kvaliteetne ja isikupärane tootevalik aitab täita külastajate emotsionaalseid unistusi ja ratsionaalseid vajadusi.

Eesti Disaini Maja Galerii on Eesti Disainerite Liidu ametlik showroom, mis esindab väljapaistvat Eesti tootedisaini, sisustusaksessuaaridest moeni. EDMGalerii tahe on teha Eesti disaini nähtavaks ning pakkuda silma- ja osturõõmu nii kohalikele kui ka välismaa külastajatele. EDMGalerii on platvormiks Eesti autoridisainile, edendades toodete promo ning müüki Eestis ja väljaspool.


Kalasadama 8

Hannes Praks Studio

https://www.facebook.com/hannespraksstudio

Paneme hetkeks ajamasina tagurpidi käima. Hannes Praks Stuudio muutub paari aasta pärast disainibüroo Kohviks. Anname masinale hoogu juurde ja jõuame juba dekaaditagusesse aega. Disainibüroo Kohvi muutub veidrat elektroonilist muusikat kirjastavaks plaadifirmaks Kohvirecords. Veel paar aastat edasi ja kõigi loetletud ettevõtmiste asutaja Hannes Praks astub Eesti Kunstiakadeemiasse sisearhitektuuri erialale. Lenneldes taas tagasi tänasesse üle kõnealuse ettevõtte paistavad pilvede vahelt psühhedeelsed eskiisid napakatest ideedest. Projektide pakkumised, mis sõna otseses mõttes kompavad tellija piire ja valuläve. Üllatuslikult on aga nii mõnigi sulaselgelt naljana mõeldud idee jõudnud reaalse valmimiseni.


Telliskivi 60A, Tallinn

0

0


Karl prillitöökoda

https://www.facebook.com/puidustprilliraamid

Karl on jätkusuutlikku disaini viljelev prillibränd, kus iga prillipaar on loodud meister Karl Annuse poolt tellijale isiklikult, tema stiili, eripära ja eluviise arvestades. Kõik prilliraamid valmivad käsitööna naturaalsest puidust ja värvaineid kasutamata. Kerged, karged ja ajatult ilusad, kannavad Karli prillid endas ideed unikaalsest ja säästvast disainist. 2012. aasta sügisel esitles Karl oma esimest prêt-à-porter-kollektsiooni.0

0


Derelict - recycle design furniture

https://www.facebook.com/Derelict.Furniture

Derelict Furniture on noor Eesti disainifirma, mis otsib tagasipöördumist juurte juurde läbi kaasagse ja kvaliteetse disainmööbli. Nii valmistatakse kõik Derelicti tooted köitva looga vanast või mahakantud puidust nagu Tallinna Hipodroomi terrass, RMK radade-äärne lagunenud metsamaja või rahvusvahelise transporditööstuse jääkmaterjalid. Ka personaalne ajalugu on au sees võimaldades kliendi enda vanast ja emotsionaalselt väärtuslikust puidust valmistada kestva ja kvaliteetse elutsükliga loomelahendus.

Derelicti mööblibrändi loomise eesmärgiks oli lisaks rohelise ja säästliku mõtteviisi propageerimisele ka esteetilise naudingu ning kõrge tootekvaliteedi pakkumine läbi recycle-materjalide oskusliku kasutamise upcyclinguks ehk uuskasutuseks. See on piiride uuendamine taaskasutatava ja täiesti uue materjali vahel.

Derelict Furniture

Soo 4, Tallinn 10414


0
0

0


uudised

29.09 16:00 Mitmed näitused veel avatudLoe edasi
28.09 10:15 RÕIVADISAINI PROGRAMM “Moes on disain” täna kell 17.00Loe edasi
28.09 10:00 Näituse “Disaini Viggad“ arutelu täna kell 12.00Loe edasi
27.09 14:00 Disainerite näoraamatu näitus ka internetisLoe edasi
27.09 13:00 Bruno tootedisainiauhinnad jagatudLoe edasi
uudiste arhiiv