Disainiöö
2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013    2014   
Facebook

Disainiöö Moekolmik

Aeg: 28.09.2013 kell 18.00
Asukoht: Kultuurikatla Aed, Kalasadama 6
Sissepääs: tasuta, eelregistreerumine 27. septembrini, 
mood@disainioo.ee
Lavastus: Henri Hütt

Laupäevane kolmik-moeetendus viib publiku mõttelisele rännakule materjalide ja loomingu juurte juurde. Seejärel aga paiskab tüve pidi üles ronides kandmisrõõmu ja nautimise emotsioonivilju kasvatava latvani. Ühtlasi kaotab laupäevane moedemonstratsioon lihtsa ja maise piirangu: kolme põnevat kollektsiooni saab näha Kultuurukatla Aias tasuta. Sissepääs eelregistreerimisega kuni 27.sept 
mood@disainioo.ee

***

ESIMENE VAATUS – k00d.ee

Esimene osa kannab endas aegumatuid materjale ning tehnikaid, mis vaikselt hääbumise ohtu trotsivad. Ammustel aegadel ühtlase kihina maad katnud käsitöötehnikad on nüüdseks muutunud hõredaks kodeeritud salakeeleks, mida aga õnneks ikka ja jälle rääkima ning tegema õpitakse. Läheme sinna, kus on nende tehnikate ning materjalide juured.

Unikaalne noor rõivabränd k00d.ee tegeleb otseselt meie oma kodumaa toormaterjaliga – villaga ja loob kohalikust eesti lõngast  disainkudumeid. Iga tootega käib kaasas QR k00d, mis teavitab tarbijale talu, kust vill pärineb.

Tänusõnad: Sokisahtel.

Stuudio Pood asub aadressil Uus 19, Okasroosikese Loss, Tallinn
tel. nr: +372 55597135


0

***

TEINE VAATUS – #jonurm (JOHANNA NURM)

Maalähedane algorütm – rütm, mida meie kodumaa on tootnud aastasadu – kujuneb vaiksest hingamisest, mille taktis kogu elu areneb. Elusloodusest on läbi mehhaaniliste masinate saanud aga tarbeesemed. Inimene ei saa olla ilma rõivasteta, me peame loovutama osa loodusest enda elushoidmiseks. Kuid andkem nendele produktidele tagasi anonüümne sügavus. Hoidkem alles ajatus ja kvaliteet. 

Johanna Nurm, järjekordne noort tegija meie moemaastikul, laotab publiku ette keerulised ja samas minimalistlikud vormikäsitlused.

#jonurm rõivabränd väärtustab ajatut ning minimalistlikku disaini ning parimat rätsepa-kvaliteeti. Brändi kontseptsioon sai alguse aastal 2009, kui noor disainer Johanna Nurm soovis teha mitme funktsiooniga toodet. Paindlik vormikäsitlus võimaldab ükskõik millist kollektsiooni kuuluvat riideeset kohandada vastavalt oma meeleolule. Sama tõõdet saab kanda nii formaalsematel puhkudel kui igapäevarõivana.

Näiteks saab #jonurm parka kahest kihist ühe eemaldades ning parkat ennastkahes pikkuses reguleerides kanda läbi kogu aasta.

#jonurm on oma loomingus truu rõivastele, mida saab kergesti transformeerida, et vältida elu poolt pealetungivat ülekuhjamist. Johanna usub, et tema rõivad inspireerivad kandjaid olema oma igapäevaelus sundimatud ja lihtsamad ning samal ajal jälgima enda isiklikku stiili.

#jonurm usub, et iga päev on eriline. Oma elu lihtsamaks muutmiseks täida rõivakapp kvaliteetse disainer-tootega. Hea disain ja ajatu kvaliteet on asendamatud.

Tänusõnad: Vello Laanemaa

#jonurm
Johanna Nurm0
#jonurm
Johanna Nurm

***

KOLMAS VAATUS – MARIT ILISON

Eksperimentaalne rõivadisain kaasab heli, valguse, übritsevad kehad ning ruumi. Kvaliteetne moekunst võib pakkuda elamusi igale meelele. Piir vaataja ning vaadeldava vahel kaotab tähtsuse. 

Marit Ilisoni loomingut saab Disainiööl näha lausa kahes vormis - neljapäeval avataval näitusel HOP galeriis ning laupäeval Aias. Ilisoni abstraktsed-elamuslikud rõivakunsti presentatsioonid on juba varemgi end meile ilmutanud ja kindlasti pakuvad naudingut selgi korral.

Nelja-aastase vaheaja järel esitleb moedisainer ja kunstnik Marit Ilison uut sumedat ready-to-wear naisterõivaste kollektsiooni, mida iseloomustavad minimalism, mugavus, soojus ja kõrge kvaliteet. Rõivad on loodud mõeldes tegusale naisele, kes lisaks heale väljanägemisele hindab ka seda, et paistaks välja kandja sisemine sära ja väärtused. 

Alati detaile silmas pidavalt loojalt on ka sel korral oodata meeliköitvat esitlust. 

Aitäh: Eesti Kultuurkapital, Disainiöö, Vahur Kets, Lincona, Sokisahtel, Uuskasutuskeskus, Humana Eesti, 7SILVERMENINCOATS, Mia Hyötö Cosmetics, Nordelectronics, AL Model Management, TOP Models, Living Models.


 0      0   

 0 0   0  

0     0

0    
HUMANA ESTONIA

Marit Ilison


0
Marit Ilison

0

uudised

29.09 16:00 Mitmed näitused veel avatudLoe edasi
28.09 10:15 RÕIVADISAINI PROGRAMM “Moes on disain” täna kell 17.00Loe edasi
28.09 10:00 Näituse “Disaini Viggad“ arutelu täna kell 12.00Loe edasi
27.09 14:00 Disainerite näoraamatu näitus ka internetisLoe edasi
27.09 13:00 Bruno tootedisainiauhinnad jagatudLoe edasi
uudiste arhiiv