Notice: Undefined index: SESSION_UNAME in /data/disainioo.ee/subdomains/arhiiv/getpage.php on line 5
 Disainiöö
Disainiöö

kultuurikatel

laboratoorium

näitused

roheline mõte

etteasted
2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013    2014    est / eng

Moeetendus "The Third Wardrobe"

0Tegemist on (moe)teatrieksperimendiga, milles ühtseks tervikuks on lavastatud moekunst, liikumine ja uue meedia lahendustega rikastatud ruum. Etendus valmib Liisa Sooleppa (moekunst), Svetlana Bogomolova (meediakunst), Tarmo Tagametsa (lavastus), Mihkel Ehala (ruumikujundus) koostöö tulemusena ja saab olema üks väheseid sellises mahus interdistsiplinaarseid projekte Eestis.

Etendus räägib inimese meelte poolt vastu võetavatest signaalidest ja nende tõlgendamisest isiklikust kogemustest lähtuvalt. Tõlgendamise subjektiivsusest saavad alguse probleemid, mis tingivad kinnistunud suhtumist ja hoiakuid.

Moekollektsioon: Liisa Soolepp kasutab moekollektsiooni loomisel enda poolt kavandatud kangaid, mida luues jälgib ta protsessi õõvastusest ilu ja tarbitavuseni. Manipuleerimine taju ja subjektiivsusest lähtuva ilumeelega - sümmeetria, rütm, skaala nihe ja algsest kontekstist võõrandamine on võtted, mida kunstnik kasutab, et kaardistada ilu seal, kus seda muidu nägema pole harjutud. Kangaste loomisel on põhiliselt kasutatud siiditrükki, aga ka foolium- ja põletustrükki, mida omavahel kombineerides on saavutatud põnevaid tulemusi.

Multimeedia lahendused: Svetlana Bogomolova poolt kasutatud videoprojektsioonid ja valgusdioodid (LEDid) on tihedas sisulises seoses ja koostöös ümbritseva ruumi ja selles toimuvaga. Projektsiooni läbi teisenevad inimesed ja objektid, kelle peale pilt on suunatud, ilmestamaks reaalsuse ja ebareaalsuse hajuvuse piire. Oma tõelise tähenduse omandab objekt üksnes suhetes teistega. LEDid on väikesed autonoomsed valgusallikad, mis tänu oma eredusele ja tavatule kasutamisele on väga kõnekaks lavastuslikuks elemendiks. Osa LEDe on programmeeritud reageerima ümbritseva keskonna muutustele, näitleja liikumisele. LEDe on kasutatud ka paigaldatuna kostüümidesse.

Foto: Kaarel Nurk

Vaata pilti suuremalt Vaata pilti suuremalt Vaata pilti suuremalt Vaata pilti suuremalt
Vaata pilti suuremalt Vaata pilti suuremalt Vaata pilti suuremalt Vaata pilti suuremalt
Vaata pilti suuremalt Vaata pilti suuremalt Vaata pilti suuremalt Vaata pilti suuremalt
Vaata pilti suuremalt Vaata pilti suuremalt Vaata pilti suuremalt Vaata pilti suuremalt
Vaata pilti suuremalt Vaata pilti suuremalt        

uudised

31.10 00:00 Vaata näitust "Uutmoodi" tutvustavat klippi!Loe edasi
31.08 23:00 Filmiõhtud NovellisLoe edasi
31.08 21:00 Intervjuu Cité du design de Saint-Etienne rahvusvaheliste suhete juhigaLoe edasi
31.08 21:00 Euroopa Design Management Auhinna 2011 nominent - PlastiaLoe edasi
30.08 19:00 Eesti Disainiauhinnad 2012 konkurss ootab veel kaks päeva teie töid!Loe edasi