Disainiöö
2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013    2014   
Facebook

410_paneme LIIKUMA

Workshop _paneme LIIKUMA on protsessi tutvustav projekt, mille jooksul on kõigil võimalik näha kuidas näeb välja ühe toote arendus ja kuidas jõutakse prototüübi valmimiseni. Kõik toimub nagu päris disainiprotsessis, palju utoopilisi ideid ja määramatu kogus loovust.

Miks just "paneme liikuma"? Nimelt üheks objektiks, mis tuleb disainimisele on kindlasti jalgrattaraam. Jalgratas just seetõttu, et see on keeruliseim ja ühtlasi kergeim konstruktsioon võimaldamaks kiiremat liikumist. Teiseks otsime Eesti majanduse liikuma panevat jõudu. Niisiis ideeks oleks luua toode, mida ei pea importima ja tekitaks majandusahela. Ehk tööd saaksid esmalt insenerid, siis tootjad, seejärel Eesti reklaami tootjad, siis pakendajad ja kokkuvõttes vahendajad.

Materjaliks on valitud vineer, kuna just see on materjal, mis on kõige suuremat rolli mänginud nii Skandinaavia kui Eesti disaini arengus.

Ning mis on 410? See on disainereid ühendav kooslus, mis sai alguse EKA klassiruumist Nr. 410 aastal 2001. Disain 410 eripära on tema loomeprotsess. Nad ei kalkuleeri, ei tee Post-IT disaini, ei turu-uuringut ega suuri sõnu. Nende pearõhk on puhtal loovusel. Esialgu mõttetuna näivad seinte sodimised, modelleerimine ja performance’d viivad (mõnikord) sihile. Disain 410 põhines juba väljakujunemisaegadel motol: loovus on disaini algallikas.

Tiim ise koosneb seekord erinevatest EKA tiimidest ja kahest 410 juhendajast. Juhendajateks on kogemustega tootedisainer, Eesti disainiauhinna BRUNO võitja ja äsja Hollandist praktikalt saabunud disainer Veiko Liis ja autodisainer Björn Koop. Veiko annab modelleerimise ja materjalikasutuse nippe ja Björn juhendab omakorda visandamist. Samuti tuleb päeva jooksul nõu andma mitmeid külalisi nii disaini kui teistest valdkondadest.

Selleks, et kõik ilusti ka alles jääks ja sellest õpetlik video materjal tuleks, teeb kaasa dokumentaalfilmide ja muusika videotega tuntust kogunud Alasti Kino. (Samuti näeb seda kuidas tehakse filmi. See ei ole niisama üles lindistamine vaid töö režissööri, produtsendi, operaatori ja helirežissööriga.)

Ideeks niisiis on luua tooteid ja selle protsessist omakorda videomaterjal, mis sobiks kasutamiseks nii koolides kui ülikoolides disainiprotsessi tutvustamiseks. Lisaks saaks seda kasutada Eestit tutvustada infomaterjalina, näitamaks Eesti võimalusi olemaks disainiprotsessi üheks võimalikuks lüliks. Näeb palju visandamist, arutelu, modelleerimist ja ka ideid, mis kunagi tarbijani ei jõua ja lihtsalt õhku jäävad. Kõik on oodatud pealt vaatama, uudistama ja kaasa elama.

Workshop algab kell 9 hommikul ja toote prototüüp peaks valmima kella 21ks.
Osavõtt on tasuta!

Viisteist kiiremat saavad ise käed külge panna – registreerumiseks saada kiri oma nime ja kontakttelefoniga aadressil: kristina.uus@mail.ee 

Nimekiri läheb lukku 17. septembril 2012

Ole kohal laupäeval, 22. septembril kell 9.00 – 21.00 Rotermanni kvartalis, veinibaaris KORK


 0

uudised

29.09 16:00 Mitmed näitused veel avatudLoe edasi
28.09 10:15 RÕIVADISAINI PROGRAMM “Moes on disain” täna kell 17.00Loe edasi
28.09 10:00 Näituse “Disaini Viggad“ arutelu täna kell 12.00Loe edasi
27.09 14:00 Disainerite näoraamatu näitus ka internetisLoe edasi
27.09 13:00 Bruno tootedisainiauhinnad jagatudLoe edasi
uudiste arhiiv