Notice: Undefined index: SESSION_UNAME in /data/disainioo.ee/subdomains/arhiiv/getpage.php on line 5
 Disainiöö
Disainiöö
2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013   
Facebook Twitter Instagram
Pinterest Flickr YouTube

Bruno tootedisainiauhinnad jagatud

27.09.2014 13:00

Auhinna pälvisid Shaka ilmajaam ja valgusti-riidepuu

26. septembril  Disainiöö raames toimunud  „Eesti Disainiauhinnad 2014“ pidulikul galal Lilleküla jalgpallihallis jagati välja tootedisainiauhind BRUNO. Eesti disainihariduse rajajaja Bruno Tombergi  järgi nime saanud preemiat jagatakse alates 2006. aastast. 

Kategoorias "Parim tööstusdisain" võitis Mihkel Güssoni nutiseadmetega ühendatav Shaka miniilmajaam, millega saab näiteks mõõta tuule kiirust, aga ka kasutada viljakasvatajale vajaliku mürgitamise logiraamatu või ehitajale betoonivalu kontrollseadena. "Shaka, mis on välja kasvanud Garage 48 projektist, on tõeliselt uudne, seda saavad kasutada purjetajad, lohesurfarid, mägironijaid ehk siis kõiki, keda ilma tuulisus võiksid puudutada," selgitab kunstiakadeemia tootedisaini osakonna professor Heikki Zoova žürii üksmeelset otsust, leides, et Shaka enneolematu lahendus loob uue standardi. USA disainer Elissa Bloom lisab: "Shaka valiti selle innovaatilisuse pärast, see oli midagi sellist, mis oli tõesti uus ning mida keegi polnud näinud." Belgia disainer Tania De Bruycker kommenteerib: "Shaka puhul on väga praktilise tootega, mis aitab teada saada, milline on parasjagu ilm. Piisab vaid seadme ühendamist IPhone´iga." Peale esimese toote turule tulekut 2013. aastal on Shaka seadmeid müüdud rohkem kui 50 riigis üle maailma ja Shaka on valitud Euroopa 50 parima start-upi hulka. 

Veel tõsteti esile Cleveroni tootearenduse meeskonna ja Lauri Hirvesaare kavandatud CleverBox 2 pakiautomaadilahendust ning Mihkel Masso Huum Drop elektrikerist. "Me peame mõtlema, et tuleks teha asju, mida inimesed tõeliselt vajavad," selgitab rahvusvahelist žüriid juhtinud Paolo Favoretto valiku tagamaid. 

"Parima autoridisaini" kategoorias võidutses ühes kohast teise tõstetav valgusti-riidepuu "What?", autoriks Tarmo Luisk. Väga tegusa ning andeka ja pidevalt üllatada suutva disainerina tuntud Luisu lambi kohta leidis Berliinis resideeruv USA ajakirjanik Michael Dumiak: "Lahendus on vahva, sel on isikupära ja suhtumist." 

Aavo Ermeli põneval viisil reguleeritav püksirihm, esteetiliselt kui otstarbekuse poolest meelde jäävaid Piret Loogi nahkseid seljakotte ning Anneli Altoni jalgrattakottide kollektsiooni, mis lahendab väga kenasti vajadust rattaga liikujal oma asju mugavalt paigutada.


Mõlema kategooria preemia suurus on 4500 €.

Kokku esitati BRUNO disainiauhindadele enam kui 140 toodet, mille seast välja valitud paremikuga võib tutvuda NO99 teatris avatud näitusel "Disainiauhinnad 2014" näitusel 7. oktoobrini. Väljapanekul tutvustatakse tootedisaini auhinna BRUNO, noore disaineri auhinna SÄSI, ADC*E graafilise ja veebidisaini auhindade ning teenusedisaini auhindade nominentide töid.

Disainiauhinna välja andmisega soovib Eesti Disainerite Liit väärtustada disaineri ametit ja demonstreerida disaini potentsiaali ettevõtluses ja avalikus sektoris. Eesti Disainiauhindu annab välja Eesti Disainerite Liit koostöös Eesti Disainikeskuse, ADC*Estonia ja Teenusmajanduse Kojaga.

Bruno


Shaka

Mihkel Güssoni Shaka miniilmajaam


Valguspuu

Valgusti-riidepuu "What?", autor Tarmo Luisk


elektrikeris

Mihkel Masso Huum Drop elektrikeris


Portelbelt

Aavo Ermeli püksirihm


Piret Loog

Piret Loogi nahksed seljakotid


Anneli Alton jalgrattakott

Anneli Altoni jalgrattakotid 


uudised

29.09 16:00 Mitmed näitused veel avatudLoe edasi
28.09 10:15 RÕIVADISAINI PROGRAMM “Moes on disain” täna kell 17.00Loe edasi
28.09 10:00 Näituse “Disaini Viggad“ arutelu täna kell 12.00Loe edasi
27.09 14:00 Disainerite näoraamatu näitus ka internetisLoe edasi
27.09 13:00 Bruno tootedisainiauhinnad jagatudLoe edasi
uudiste arhiiv