Notice: Undefined index: SESSION_UNAME in /data/disainioo.ee/subdomains/arhiiv/getpage.php on line 5
 Disainiöö Disainiöö
Disainiöö
2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013    2014   
Facebook

Inimese eripära arvestav mood Tallinna Moenädalal

Fashion Empowerment avamine toimub 16. septembril kell 17.00 MOMENT raames.

16. septembril avatakse Tallinna Moenädala raames näitus Fashion Empowerment, mis on Euroopa 2011. aasta kultuuripealinnade Tallinna ja Turu ühisprojekt. Projekti eesmärk on luua praktilist, kuid ilusat moodi neile, kes tavapäraselt ei kuulu moeloojate sihtgruppidesse.

Rotermanni kvartalis toimuva Fashion Empowerment näituse sünnile on kaasa aidanud andekad disaini- ja moetudengid Eesti Kunstiakadeemiast ja Turu NOVIA University of Applied Sciences ülikoolist moedisainer Lilli Jahilo ning Soome sotsiaalse disaini teadlase ja õpetlase Kati Reijoneni eestvedamisel.

„Tänapäeval luuakse moodi tihti vaid väga limiteeritud sihtgruppidele. Ilusad ja funktsionaalsed riided annavad hea tuju ja enesekindluse, kuid paljud ei saa endale selliseid riideid lubada, sest nad lihtsalt ei kuulu moebrändide sihtgruppi oma eripärade tõttu. Pool aastat väldanud projekti eesmärgiks on tuua moedisaini valdkonda innovaatilisi ja inimeste vajadustega enam arvestavaid lahendusi,“ põhjendab projekti vajadust Lilli Jahilo.

Näiteks loodi projekti raames rõivalahendused, mis sobivad kõigile, kuid on loodud vaegnägijate vajadusi arvestades. Riided on valmistatud materjalidest, mis on katsudes meeldivad (näiteks samet) ja kuhu on eri tehnoloogiaid kasutades lisatud kombatavaid pindu, mille abil on võimalik aru saada, mida pluusil parasjagu kujutatud on.

Liikumispuudega inimestele luues on mõeldud selle peale, et riided oleksid võimalikult mugavad ja vabad, kuid ilusad ja moekad. Teiseks peaksid need olema lihtsalt selga pandavad, et ratastoolis inimesed saaksid end ise riietada. Nahadisainer on jala eripärasid arvestades loonud kingad, mis on ühtaegu nii mugavad ja funktsionaalsed kui ka värviliselt tujutõstvad.

Näitus on avatud 16. septembrist 9. oktoobrini Rotermanni kvartalis. Sissepääs näitusele on kõigile tasuta. Näituse kuraator on Marit Ilison, graafiline disainer Tuuli Aule, projekti tutvustava lühifilmi režissöör Hanna Samoson. Fashion Empowerment toimub Baltic Fashion Project raames.

Tänavune Tallinna Moenädal on Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi suursündmus moedisaini vallas, mille raames toimuvad lisaks Fashion Empowerment näitusele Eesti mainekate moedisainerite šõud, moeillustratsioonide ja 3D installatsiooni näitused, seminarid ja teised moega tihedalt seotud ettevõtmised. Piletid kõikidele TFW2011 moeetendustele on saadaval Piletilevi müügiesindustes.

Piletilevi: Võimalik, et teie brauser ei toeta selle pildi kuvamist.http://www.piletilevi.ee/est/?search=Disainiöö

Lisainfo:

www.fashion-empowerment.blogspot.com

www.balticfashion.eu

www.estonianfashion.eu

www.facebook.com/tallinnfashionweek

Kädi Eelmaa

www.polhem.com

+372 569 622 40

kadi@polhem.com

0


0

uudised

29.09 16:00 Mitmed näitused veel avatudLoe edasi
28.09 10:15 RÕIVADISAINI PROGRAMM “Moes on disain” täna kell 17.00Loe edasi
28.09 10:00 Näituse “Disaini Viggad“ arutelu täna kell 12.00Loe edasi
27.09 14:00 Disainerite näoraamatu näitus ka internetisLoe edasi
27.09 13:00 Bruno tootedisainiauhinnad jagatudLoe edasi
uudiste arhiiv