Notice: Undefined index: SESSION_UNAME in /data/disainioo.ee/subdomains/arhiiv/getpage.php on line 5
 Disainiöö
Disainiöö
2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013   
Facebook Twitter Instagram
Pinterest Flickr YouTube

Disaini rahvaülikool


Aeg: 26.09 kell 15.00−17.00
Koht: Teater NO99, Sakala 3
Pilet: Tasuta

Disainiöö pühendab tänavu erilist tähelepanu disainiharidusele. Ja sellega Eesti Kunstiakadeemia ka tegeleb – tudengite juhendamisega orienteerumaks disaini kontseptsioonis, väärtustes, võimalustes, tehnikates, strateegiates ning esteetikas nii, et looming ka reaalsesse vormi jõuaks. 

Disainifestivali raamistik pakub head võimalust tuua disainialane õppetegevus üldsusele lähemale – lõppeks on ju disain just ühiskonna hüvanguks. Sel puhul saab iga huviline osa võtta avatud loengutest, kus astuvad üles kolm õppejõudu, kes oma tunnid erakorraliselt teatrisse NO99 üle toovad, kuigi sisult argise loengu peavad. 
Loengud toimuvad koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga.

Loenguid peavad: 
- Ülle Marks - tunnustatud graafik
- Kärt Summatavet - eesti ehtekunstnik
- Tanel Veenre  - ehtekunstnik, MA õppekava juht, professor
- Lennart Mänd - Nahakunsti osakonna juhataja, professor


Ülle Marks on lõpetanud Tallinna Kunstiülikooli graafika erialal ning temast on kujunenud tunnustatud graafik. Üllel on erakordselt väljenduslik joonekäsitlus. Tema käekirja iseloomustab vaba käega tõmmatud tugev ja tundlik joon. Ülle vaatab ja näitab elu ebatavalistest vaatepunktidest just joone käsitluse kaudu. Ta on Eesti Kunstiakadeemia Disainiteaduskonna joonistamisstuudio juhataja ning on nakatanud kõiki oma õpilasi mõtteviisigiga JOON ÜLTEB ROHKEM KUI JUTT. Ülle tunnid Kunstiakademias on muutumas legendaarseteks. Alles sel kevadel oli ta Disainiteaduskonna joonistusstuudio populaarse näitus "TUNNE OMA KEHA 1" kuraatoriks
Tutvu ka Ülle Marksi ning tema õpilaste tegemistega Eesti Kunstiakadeemias Facebooki lehel.

Kärt Summatavet on eesti ehtekunstnik, kelle loomingus on rahvuslikke motiive ning vanu traditsioone.Selle kõrvalt on ta ka vabagraafik ja raamatugraafik. Summatavet on õppinud kunstiinstituudis, mil pärast esimest kursust käis ta Siberis manside juures, kus ta avastas nende säilinud elukorraldust. Reis oli niivõrd muljetavaldav, et sinna ta süda jäigi. Eesti Kunstiakadeemias õpetab Kärt rahvakunsti. Tutvu Kärti ja tema tööga rohkem läbi ERR saatelõigu.


EKA 100


0

uudised

29.09 16:00 Mitmed näitused veel avatudLoe edasi
28.09 10:15 RÕIVADISAINI PROGRAMM “Moes on disain” täna kell 17.00Loe edasi
28.09 10:00 Näituse “Disaini Viggad“ arutelu täna kell 12.00Loe edasi
27.09 14:00 Disainerite näoraamatu näitus ka internetisLoe edasi
27.09 13:00 Bruno tootedisainiauhinnad jagatudLoe edasi
uudiste arhiiv