Notice: Undefined index: SESSION_UNAME in /data/disainioo.ee/subdomains/arhiiv/getpage.php on line 5
 Disainiöö
Disainiöö
2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013   
Facebook Twitter Instagram
Pinterest Flickr YouTube

RÕIVADISAINI PROGRAMM “Moes on disain”


Aeg: 28.09 kell 17.00
Koht: Teater NO99, Sakala 3
Pilet: 10/7 € (EDL liige, tudeng, õpilane, pensionär) 

Disainiöö kavasse kuulub ka rõivadisainile kontsentreeruv blokk, mis tänavu on koondunud üheks etenduseks, kus astuvad üles nii juba tegutsevad ja tunnustatud kui ka noored ambitsioonikad disainerid.
 
Disain on probleemi lahendamine esteetiliselt, käepärasel viisil ning innovaatilisel moel. Siit edasi saab tuletada rõivadisaini hüpoteesi = kuidas katta keha ning seda kõiki tehnoloogilisi, kultuurilisi, majanduslikke aspekte arvesse võttes ja seda inimestele atraktiivses vormis? Disainiööl üles astuvad rõivabrändid tegelevad  rõivadisaini “ülesandega” ning hooaeg/ kollektsiooni nr on teatava järjepidevuse väljendamiseks kuivõrd üldiste moetrendidega paralleelselt suhestumiseks.
 
Tekstiil säilib üle dekaadide. Nii võiks ka sellest valmistatav toode olla valmis sobituma inimese kultuuripilti pikemalt, sj säilitades stiilsuse ja esteetilisuse kaunistamaks keha hooaegade üleselt. Märgakem rõivaeset kui disainiprodukti, mis on moes igal ajal.
 
DÖ rõivadisainerid lähtuvad oma loomingus teatavast esteetikast, väärtustavatest põhimõtetest – piirkondlik tootmine, suunatus väga konkreetsele kliendile, põhjalikult valitud materjalid jms – nö põhjendatud disain.

Mood

Mantlid, kardiganid, sallid, rätikud jm on valmistatud eelkõige vabadust ja loomingulisust hindavale persoonile. Disainer lähtub toote tegemisel kanga olemusest ning selle karakterist ning vähesel määral sisselõikeid tehes sobitab tekstiili kehale – nii valmib rõivaese.
 
Inspireeritud Kuust, leidis moekunstnik kollektsiooni loomisel innustust just sellest maagilise muutumisvõimega taevakehast, mis alati oma ühe poolega Maa poole vaatab, ent teise peidus hoiab. Just niisama erinäoline, kui see müstiline ööde valgustaja, on ka materjalide valik, mida on kollektsiooni loomisel kasutatud.
 
“Lines” on noore eesti moedisaineri Anna Viigi ja UK räppari J-Flowzi interdistsiplinaarne koostööprojekt, milles mood, disain, videokunst ja hiphop-muusika põimuvad terviklikuks moe-show’ks. 
 
Eksperimentaalse brändi Lentsius Design autori Kairi Lentsiuse mantlite kollektsiooni “Telk 2” algmaterjaliks on juba mitu dekaadi kasutuses olnud telgid. Aja jooksul kangapinnale pleekinud ja vihmaga uhutud graafikast saab justkui looduslik trükimuster, millega peab autor oluliseks tõsta esile tekstiili muutumist ajas ja selle protsessi loomulikkust.
 
“Upmade by Reet Aus”
Jätkusuutliku rõivadisaini pioneer ning tootmissüsteemide uuendajaid globaalses mastaabis, 
Reet Aus, presenteerib värsket kollektsiooni. Kollektsioon on valminud väärtustava taaskasutuse meetodil Bangladeshis, ettevõtte Beximco tootmise ülejääkidest.


Eesti rõivadisaini tutvustav etendus saab toimuma heade koostööparnterite kaasabil: Canon, Overall, Smoked Sparrow, The Body Shop, TrendExpress, Maiasmokk, Sfäär jpt.


uudised

29.09 16:00 Mitmed näitused veel avatudLoe edasi
28.09 10:15 RÕIVADISAINI PROGRAMM “Moes on disain” täna kell 17.00Loe edasi
28.09 10:00 Näituse “Disaini Viggad“ arutelu täna kell 12.00Loe edasi
27.09 14:00 Disainerite näoraamatu näitus ka internetisLoe edasi
27.09 13:00 Bruno tootedisainiauhinnad jagatudLoe edasi
uudiste arhiiv