Notice: Undefined index: SESSION_UNAME in /data/disainioo.ee/subdomains/arhiiv/getpage.php on line 5
 Disainiöö
Disainiöö
2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013    2014   
Facebook

Disainilinnak ja Disainiöö TELK

Disainilinnak

Disainilinnak on ajutine asum Eesti Kultuuriakadeemia platsil (Tartu mnt 1), mis sümboliseerib disainihariduse harjumuspärast asukohta. Disainilinnaku keskel asub suur telk, kus toimuvad seminarid, töötoad, moeetendused, PechaKucha Night, oksjon ning muud huvitavad üritused.

Telgis on mugav lounge, mille on kujundanud Liina Vaino ja mis koosneb Eesti disainerite uuematest toodetest. Esindatud on Warm North, Derelict ja Since Design mööbel,4Room valgustid, Tekstiil Ruumis ja Okka akustilisedseinapaneelid, Snakefloor puitvaip ning sisearhitektuuri kateedri tudengite disainitud pingid. Telgis saab näha ka Euroopa vanaemade koogiretseptide näitust.

Telki ümbritsevad EKA tudengite kontseptuaalsed maastikuobjektid: pikk laud ja kodutud aiad. Välialal on eksponeeritud ka Liis ja Karl-Erik Tarbe lillelaste maja ja turnimispuu koos edevate koerte kuudiga.

Valgusfestivali eelüritusena ehitavad valgusdisainerid Priit Tiimus ja Eva Tallo valgusega üles Kunstiakadeemiat sümboliseeriva kujutise, mis on nähtav pimeduse saabudes. Helidisaini kujundab Taavi Tulev. 

NB! Festivali infopunkt on EKA platsil Disainiöö telgis, kus vabatahtlikud jagavad lahkelt festivali informatsiooni. Infopunkt on avatud: N-P kell 10-21-... Infotelefon: 6000 060
0


Disainiöö TELK / Disainiöö lounge / DisainiÖÖklubi

Kui põnevad seminarid ja produktiivsed töötoad seljataga ning näitused üle linna avatud, koguneme ikka ja jälle Disainiöö telgis. Päeval jagatakse, peamiselt Eesti disainerite loominguga sisustatud telgis, lahkelt festivali infot. Kui läheb hämaraks,  muutub telk aga D`ÖÖklubiks. Hubases atmosfääris asuv lounge pakub midagi hamba alla ja ka kurk ei jää kuivaks. Nelja päeva vältel jookseb samades ruumides ka Disainiöö filmiprogram, mis vaatleb disaini ja arhitektuuri nii Eestis kui ka kaugemal. Disainitelki pääseb N-P kell 10-23. 

Kodutud aiad

Tallinn on täis mahajäetud aedu, mis elavad visalt oma varjatud elu edasi. Paljud neist on määratud kadumisele. Kodutud aiad on pakitud 120-sse 1x1 m suurusesse Big Bag kotti ning suvitanud KUMU näitusel. Sügisel rändavad aiad edasi, peatudes Disainiöö ajaks

Eesti Kultuuriakadeemia (EKA) krundil. EKA maastikuarhitektuuri õppetooli avatud projekti juhendasid Katrin Koov, Maria Pukk ja Ivar Lubjak. Aed sai teoks tänu EKA ja Eesti Maaülikooli üliõpilastele ning Teeme Ära! talgulistele. 

0


Helidisain Taavi Tulevilt

Disainilinnaku ja Disainiöö telgi heli kujundab Taavi Tulev. Taavi on helikunstnik ja helikeskkondade kujundaja. Tema lähtepunktiks on loodus ja selle inimesele lähemale toomine. Selline originaalne helikujundus parandab stressirohket keskkonda, pakkumaks vaheldust mürale ja kõigele kunstlikule. Mõnikord on raske tõde vastu võtta, sest see lõhub illusioone.

Vaata ka: www.taavitulev.com; taavitulev.bandcamp.com   


0


LAUD, galerii ja tegevuspaik

Kolm aastat tagasi alustati Eesti Kunstiakadeemia lammutamist. LAUD on initsiatiiv krundi kasutuselevõtuks ja EKA eksistentsi vajalikkuse esiletoomiseks. LAUD toimib ümbritseva linnaruumi elavdaja ja inimeste reaktsioonide katselavana. 50-meetrine laud on mõeldud kasutamiseks, kombates samaaegselt nii disaini kui kunsti piire. LAUD on osa Kumu Kunstimuuseumi näitusest „Aedade järelelud”.

Installatsiooni autorid: Eve Arpo, Grete Veskiväli, Lauri Eltermaa, Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla, Ahti Grünberg, Tõnis Kalve.

Täname: Kaarlaid OÜ, Helaakoski Kraanad OÜ, E-Betoonelement AS, Viamer Grupp OÜ, Kumu Kunstimuuseum, Eesti Kultuurkapital, Europark Estonia OÜ, Silmani Elekter AS, RGB Baltic OÜ.


0


Disainiöö telgis toimuvad Disainiöö raames järgmised üritused: 

Neljapäev, 26. september:

Laupäev, 28. september
12:00-14:00 Disainiöö disainiekskursioonid (algusega Disainilinnakust)
13:00-20:00 Filmiprogramm
20:00-22:00 Powered by Pecha Kucha 
22:00-22:30 Ansambel Armastus


Pühapäev, 29. september
12:00-19:30 Filmiprogramm

uudised

29.09 16:00 Mitmed näitused veel avatudLoe edasi
28.09 10:15 RÕIVADISAINI PROGRAMM “Moes on disain” täna kell 17.00Loe edasi
28.09 10:00 Näituse “Disaini Viggad“ arutelu täna kell 12.00Loe edasi
27.09 14:00 Disainerite näoraamatu näitus ka internetisLoe edasi
27.09 13:00 Bruno tootedisainiauhinnad jagatudLoe edasi
uudiste arhiiv