Notice: Undefined index: SESSION_UNAME in /data/disainioo.ee/subdomains/arhiiv/getpage.php on line 5
 Disainiöö
Disainiöö
2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013    2014   
Facebook

Disainiöö 2013 moeprogrammi tutvustus

Disainiöö moeprogramm sammub ühes rütmis sügisese disainifestivali temaatikaga. Vaatleme piire erinevate rõivakäsitluste, siinsete moeloojate sügava fantaasia ning innovaatilisuse kaudu. Riideese ei pruugi omada pelgalt üht funktsiooni - keha katmine esteetilisel moel. Rõivas ning selle tootmine võib olla kõige muu hulgas teatud strateegiaid rakendades kohalikku majandust või lausa tervet maailma päästev meede. See võib olla ka sügavamat emotsionaalset naudingut pakkuv kunstiteos.

Disainerid katsetavad inimese suhet teda ümbritseva sfääriga, mis hõlmab muuhulgas rõivastust ehk keha katvat tekstiili ehk ruumilist riide-kompositsiooni. Pärimus kantakse edasi materjalides või hoopis mõttemallis – „jah“ unikaalsele, kodumaisele ning väärtuslikule rätsepa- tootele, mis kestab ning sobib igas hetkes igas keskkonnas. Meie disainerite eksperimendid ja loomingulised puhangud nii kohaliku kui ka kauge Aasia tehnoloogiate ning kangastega ei jää aga ainult ühekordse projekti tasandile, vaid pakuvad perspektiivikat huvi erinevatele koostööpartneritele üle maailma.

Moeprogramm Facebookis

Disainiöö moeprogrammi toimumisele aitavad kaasa head partnerid: The Body Shop,  Kevin Murphy,  A. Le Coq, Mistra, Trendexpress, Living Models, USL Invest, Sireli talu, Shell. 


NELJAPÄEV
Reet Aus on juba paljudest raamidest välja astunud ning arendab jõudsalt kvaliteetseid
disainilahendusi nende materjalidega, millele varem ei osatud suuremat väärtust omistada, kuid mis on mastaapsete probleemide allikad.


REEDE
Xenia Joosti liigub omanäolise ning kõrgmoeliku rõivaloominguga üha edasi välisturgudele. Edumeelset noort disainerit võib esitleda kui näidet kindlameelsest töökusest ambitsioonika ettevõtte loomisel.
 

LAUPÄEVANE  MOEKOLMIK
Laupäevane kolmik-moeetendus viib publiku mõttelisele rännakule materjalide ja loomingu juurte
juurde. Seejärel aga paiskab tüve pidi üles ronides kandmisrõõmu ja nautimise emotsioonivilju kasvatava ladvani. Ruum on jagatud kolmeks, iga vaatus erinevas keskkonnas, mis toetavad vastavate kollektsioonide autorite ideed esile tõsta. Lavastaja Henri Hütt.

Ühtlasi kaotab laupäevane moedemonstratsioon lihtsa ja maise piirangu: kolme põnevat kollektsiooni saab näha Kultuurikatla Aias tasuta.
Sissepääs eelregistreerimisega kuni 27.sept mood@disainioo.ee


ESIMENE VAATUS – k00d.ee
Esimene osa kannab endas aegumatuid materjale ning tehnikaid, mis vaikselt hääbumise ohtu trotsivad. Ammustel aegadel ühtlase kihina maad katnud käsitöötehnikad on nüüdseks muutunud hõredaks kodeeritud salakeeleks, mida aga õnneks ikka ja jälle rääkima ning tegema õpitakse. Läheme sinna, kus on nende tehnikate ning materjalide juured.

Unikaalne rõivabränd k00d.ee tegeleb otseselt meie oma kodumaa toormaterjaliga - villaga.

TEINE VAATUS – #jonurm
Maalähedane algorütm – rütm, mida meie kodumaa on tootnud aastasadu – kujuneb vaiksest
hingamisest, mille taktis kogu elu areneb. Elusloodusest on läbi mehhaaniliste masinate saanud aga tarbeesemed. Inimene ei saa olla ilma rõivasteta, me peame loovutama osa loodusest enda elushoidmiseks. Kuid andkem produktidele tagasi anonüümne sügavus; võtkem aega, et oma a s j u vaadata ning riideid kanda. Hoidkem alles ajatus ja kvaliteet.

Johanna Nurm, järjekordne noor tegija meie moemaastikul, laotab publiku ette keerulised ja samas minimalistlikud vormikäsitlused.

KOLMAS VAATUS – MARIT ILISON
Looming ei küsi piire ega reegleid. Eksperimentaalne rõivadisain kaasab endasse heli, valguse,
ümbritsevad kehad ning ruumi. Kvaliteetne moekunsti võib pakkuda elamusi igale meelele. Piir vaataja ning vaadeldava vahel kaotab tähtsuse.

Marit Ilisoni loomingut saab Disainiööl näha lausa kahes vormis - neljapäeval avataval näitusel HOP galeriis ning laupäeval Aias. Ilisoni abstraktsed-elamuslikud rõivakunsti presentatsioonid on juba varemgi end meile ilmutanud ja kindlasti pakuvad naudingut selgi korral.


PÜHAPÄEVANE  „ÖÖRÄNDUR“
Disainiööl astuvad publiku ette ühise moeetendusega maalähedase ja erksa disainikeelega Liisa Soolepp ning Marta Cycles alias Marta Moorats. Marta Cyclesi rõivaste unikaalsus seisneb omapärases kangas, mis ületanud inimvõimete piire nii kiiruses, kõrguses kui kauguses ja vallutanud taevalaotusi. Erakordselt vastupidav langevarju-kangas saab siinkohal aga hoopis uue vormi.
Lavastaja Kadri Noormets.
Mood

Neljapäev, 26. september
14:00-00:00 k00d.ee Stuudio Pood
Okasroosikese Loss, Uus 19
18:00 Marit Ilisoni näituse “Teine” avamine
HOP Galerii
20:00 Gala: VIII Disainiöö avamine, konkursi Eesti Juurte Juurde autasustamine ja moeshow "Reet Aus in Beximco"
Disainiöö telk EKA platsil
Reede, 27. september
19:30 Xenia Joosti moeshow
Disainiöö telk EKA platsil
Laupäev, 28. september
10:00-01:00 Disaini-ööpäev Telliskivi Loomelinnakus
Telliskivi Loomelinnak, Telliskivi 60A
18:00 Disainiöö Moekolmiku moeshow (Marlis Lucila Piirsalu, Johanna Nurm ning Marit Ilison)
Kultuurikatla Aed
Pühapäev, 29. september
16:00 Marta Cycles'i ja Liisa Sooleppi moeetendus "Öörändur"
Kultuurikatla Aed

uudised

29.09 16:00 Mitmed näitused veel avatudLoe edasi
28.09 10:15 RÕIVADISAINI PROGRAMM “Moes on disain” täna kell 17.00Loe edasi
28.09 10:00 Näituse “Disaini Viggad“ arutelu täna kell 12.00Loe edasi
27.09 14:00 Disainerite näoraamatu näitus ka internetisLoe edasi
27.09 13:00 Bruno tootedisainiauhinnad jagatudLoe edasi
uudiste arhiiv