13.00 “Mänguasjad“ (52 min, inglise keelsed subtiitrid)
„Mänguasjad“ käsitleb neid mänguasju ja mänge, mis kujundasid tänapäeva loovinimeste generatsiooni  kujutlusvõimet. Laste mäng on oluline väljund kõikides tsivilisatsioonides, aga eelkõige sellistes, mis püüavad autoritaarse režiimi kütkest välja vingerdada ja edendada isiklikku vabadust ja identiteeti.„Mänguasjad“, mille režissööriks oli Andrej Wolski, on film Poolas otsialismip erioodi noorukitest, kes paari oksa ja traadijupi abil avastasid iseseisvuse ja liberaalse mõtlemise.Â
Film on osa dokumentaalseriaalist „Guide to the Poles“ („Sissejuhatus poolakatesse“). Viis filmi peatükki annavad ülevaate Poolast läbi rokkmuusika, moe, seksi, himalaismi ja mänguasjade, mis tutvustavad vaatajatele ainulaadset Poola iseloomu ja vaimu. Toodetud Poola The Adam Mickiewiczi instituudi poolt.
14.00 "Pöide, vaikiv tunnistaja" (54 min)
Uhkes üksinduses seisab ta Saaremaa kagunurgas. Väsinud, samas fotogeeniline. Monumentaalne, samas detailideni väljapeetud. Rahvuslik aare, samas unustatud. Me oleme Pöidel, kohas, kust algab Eesti arhitektuuri käegakatsutav ajalugu ja kus kõrgub üks meie vanimaid pühakodasid. Pöide kiriku loos on nii helgeid kui ka süngeid päevi, salapära ja küsimärke. Neile vastuseid otsides armusid ajaloolased ja kinotegijad oma kaheksa sajandi vanusesse kangelannasse ning sündis film läbi erinevate silmade.
Režissöör Andres Lepasar, operaator Pelle Vellevoog, helilooja Peeter Rebane, stsenaristid Margit ja Juhan Kilumets. Produtsent Pelle Vellevoog. Tootja Fookus Pookus OÜ.
15.00 "Ma armastasin ilma peata lõvi" (29 min)
Leila Pärtelpoeg, meie ajaloolise interjööri säravaim interpreet ja suurepärane asjatundja vana mööbli alal, on olnud õpetajaks mitmele sisearhitektide põlvkonnale. Ta kujundas Tallinna Raekoja ja Riigikogu hoone kaasaegse näo ja tema käe all valmisid mõisakujundused Palmses, Sakus, Sagadis ning Järlepal. Kunstniku tööde hulka kuuluvad Kreutzwaldi Majamuuseum Võrus, Tartu Linnakodaniku elamu ja palju muud. Heidame pilgu Leila Pärtelpoja ruumilahendustele ja kuuleme autori mõtteid inspiratsiooniallikatest ning kujunemisloost, erinevatest ajastutest ja nende seostest tänase päevaga. Praeguses avatud maailmas aitab tema kogemus ja nägemus meil oma kultuuriruumi täpsemini tunnetada ning määratleda.Â
Autorid Mariina Mälk ja Peeter Brambat, operaator Indrek Volens, konsultandid Mari Kurismaa ja Mart Kalm.
16.00 "Ehituskunstnik Toomas Rein" (48 min)
Film esitleb Toomas Reinu kui isikupärast ja loominguliselt kompromissitut ehituskunstnikku. Ja Toomas Rein ongi aastakümneid olnud Eesti arhitektuuri mõjukamaid isikuid, üks Eesti tipparhitekte. Mahukast loomingust (umbes 120 ehitist ja projekti) kerkivad esile EKE Projektis projekteeritud objektid, Rein töötas seal aastatel 1967–1986. Just tollal tellisid maapiirkondadesse mitmeid ehitisi uuendusmeelsed kolhoosiesimehed, kes proovisid moodsate keskusehoonetega kujundada kolhoosile atraktiivset identiteeti.
Toomas Rein on olnud tegev ka XXI sajandi algul. Kõrget arhitektuurset kvaliteeti kannavad 1998–2000 valminud Otepää koolimaja ja spordihoone (1998–2003).Film jälgib ka 2005-2007 valminud suurprojekti Laulasmaa lasteaed-põhikooli (koos Toivo Tammikuga) valmimist koos arhitekti professionaalse ja inimliku vaatenurgaga.
Idee: Leonhard Lapin; käsikiri: Toivo Tammik ja Peeter Brambat; režissöör ja produtsent: Peeter Brambat; operaatorid: Peep Laansalu, Arvo Vilu ja Toomas Jürgens, Mati Jaska; tootja: AD Oculos Film.Â
17.00 "Disainer number üks. Bruno Tomberg" (27 min)
Bruno Tombergi kunagiste õpilaste ja nüüdsete kolleegide ühine austusavaldus õpetajale. Nagu pealkirjast aru saada, oli Tombergi tähtsus eriala seisukohalt erakordselt suur nii õppejõuna kui ka eriala tutvustajana. Filmis rõhutatakse tema optimistlikku meelt eriala arendamisel ning vastuseismisel bürokraatlikele takistustele. Film koosneb peamiselt disainerite intervjuudest, Bruno Tombergi enda erakordselt huvitavatest intervjuudest, asjalikust diktoritekstist ning  asjakohastest arhiivikaadritest ja fotodest. Rõhutatakse eesti disaini sammupidamist rahvusvaheliste suundadega ja modernistlikku vormikeelt.
Režisöör: Peeter Brambat; Idee ja intervjuu: Leonardo Meigas; käsikiri ja produtsent: Ruth-Helene Melioranski; Kaamera: Peep Laansalu ja Toomas Jürgens; tootja: AD Oculos Film.Â
19.00 “Poliitiline kleit“ (61 min, inglise keelsed subtiitrid)
„Poliitiline riidekapp“ näitab kuidas moe abil on võimalik poliitilisi seisukohti võtta. Kas on võimalik moekaks jääda ajal, mil poes ei pakuta eriti midagi muud peale vormiriietuse? Kas vabadust saab väljendada välimuse abil? Eredad värvid ja rätsepatöö olid isiklikud relvad kommunismiperioodi igapäevaelu igavuse vastu. Poola vastuoluline stiiliodüsseia kestis 45 aastat ja kulmineerus erinevate isiklike valikutega, mis olid omanäolised ja väga väljendusrikkad.
Film on osa dokumentaalseriaalist „Guide to the Poles“ („Sissejuhatus poolakatesse“). Viis filmi peatükki annavad ülevaate Poolast läbi rokkmuusika, moe, seksi, himalaismija mänguasjade, mis tutvustavad vaatajatele ainulaadset Poola iseloomu ja vaimu.
Toodetud Poola The Adam Mickiewiczi instituudi poolt.